لباس نوزاد یادآور یک احساس شیرین، لطیف و معصوم است. پیش از خرید باید به جنس لباس نوزاد توجه کنید تا کودک دلبندتان در لباسش احساس راحتی و آرامش داشته باشد. از این رو ما سعی داریم در این مقاله چند نکته را به شما یادآوری کنیم تا خرید لباس نوزاد به یادماندنی و زیبایی را تجربه کنید.

انواع لباس نوزاد

پیش از آنکه به جنس لباس نوزاد توجه کنید، باید بدانید که یک نوزاد به چه لباس‌هایی نیاز دارد تا در خرید آن سردرگم نشوید. معمولا فروشگاه‌هایی که وسایل نوزاد را دارند، انواع لباس نوزاد را نیز می‌فروشند.

با این حال به منظور صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خود و بهره‌مندی از طیف گسترده مدل، رنگ، برند و سایز لباس نوزاد می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین خرید کنید. همچنین نظرات کاربران و اطلاعات لباس کمک بسیاری در خرید اینترنتی لباس نوزاد به شما می‌کند.

لباس سرهمی نوزاد

در ماه‌های اول تولد بهتر است لباس سرهمی نوزاد تهیه کنید. لباس سرهمی از یک بلوز و شلوار متصل به هم تهیه شده که لباس روزمره و حتی لباس خواب راحتی برای نوزاد به شمار می‌آید. لباس سرهمی نوزاد چند دکمه دارد که برای تعویض پوشک نیز لباس راحتی محسوب می‌شود.

بلوز نوزاد

بلوز نوزاد جنس و بافت گوناگونی دارد و در انواع مدل برای فصل‌های گرم و سرد تولید می‌شود. توصیه می‌کنیم به یقه بلوز نوزاد توجه کنید. یقه بلوز نوزاد باید آزاد باشد تا کودکتان احساس خفگی یا ناراحتی نداشته باشد. همچنین یقه گشاد به تعویض راحت لباس کمک می‌کند.

شلوار نوزاد

معمولا وزن نوزاد رو به افزایش است. توصیه می‌کنیم حتما شلوار نوزادی تهیه کنید که کمر کشی داشته باشد تا کودک در آن احساس راحتی کند. پوست نوزاد لطیف و حساس است، از این رو حتما شلوار نخی و لطیفی برای دلبندتان تهیه کنید.

جوراب نوزاد

خرید جوراب نوزاد اهمیت بسیاری دارد، چرا که پوست کودک حساس است و ممکن است به سرعت سردش شود. توصیه می‌کنیم همیشه جوراب پای نوزادتان کنید تا پاهایش گرم بماند. جنس جوراب نیز همچون لباس‌های دیگر اهمیت دارد و باید از الیاف طبیعی تولید شده باشد.

کلاه نوزاد

تفاوتی ندارد که نوزاد شما در چه فصلی به دنیا آمده است، چرا که سر نوزاد باید همیشه گرم بماند. با این حال توصیه می‌کنیم در فصل‌های گرم از کلاه نخی و نازک استفاده کنید و در فصل‌های سرد از کلاه‌هایی با بافت ضخیم‌تر بهره‌مند شود.